Gıda Yardım Programı ile Ücretsiz Bir Telefon Edinin: Adım Adım Nasıl Yapılır Öğrenin

Günümüzde neredeyse herkesin mali açıdan zorlandığı bu günlerde, sizi ayaklarınıza kaldırmaya yardımcı olabilecek hükümet programları bulunmaktadır. Bunlardan biri, ABD’deki gıda yardımı programıdır, bu program minimum gelirli ailelerin ayakta kalmasına yardımcı olur.

Gıda yardımı programı, uygun kişilere ve ailelere gıda ve iletişim gibi temel ihtiyaçları karşılamalarına olanak sağlar; bu, bir cep telefonu da içerir. Evet, gıda yardımı programını kullanarak ücretsiz yeni bir telefon satın alabilirsiniz.

ADVERTISEMENT

Eğer gıda yardımı programı ile ücretsiz telefon nasıl alınır merak ediyorsanız, daha fazla bilgi için aşağıdaki tam makaleye göz atabilirsiniz.

Gıda Yardım Programı ile Ücretsiz Bir Telefon Edinin: Adım Adım Nasıl Yapılır Öğrenin
Görsel Kaynak: LinkedIn

Gıda Yardımı Programının Faydaları

Bir telefon hattını gıda yardımı programı aracılığıyla nasıl alabileceğimizi tartışmadan önce, programın ne hakkında olduğunu anlamak önemlidir.

Gıda Yardım Programı ile Ücretsiz Bir Telefon Edinin: Adım Adım Nasıl Yapılır Öğrenin
Görsel Kaynak: WIRED

Gıda yardımı programı, düşük gelirli hanelere yardımcı olan bir ABD hükümet programıdır ve artık bu yardımı gıda fişleri ve şimdi de banka kartları aracılığıyla sağlamaktadır.

ADVERTISEMENT

Bu gıda fişleri, banka kartları veya EBT kartları, ülke genelinde birçok marketten gıda satın almak için kullanılabilir.

Gıda yardımı programının sunduğu yardım ile hala başka şeyler de yapabilirsiniz.

Gıda Güvencesini Azaltma

Gıda yardımı programının başlıca hedeflerinden biri ülkedeki gıda güvencesini azaltmaktır.

ADVERTISEMENT

Programa başvurduğunuzda, mali kapasiteniz incelenecektir. Onaylandıktan sonra, daha sağlıklı gıda seçeneklerini de karşılayarak sizin ve ailenizin bütçesini esnetmenize yardımcı olacak fonları alacaksınız.

Yerel Ekonomiyi Destekleyin

Yerel ekonominin güçlü kalmasına yardımcı olarak insanların yiyecek ve diğer birçok şeyi alabilmesine olanak sağlayarak, gıda yardımı programı yerel ekonomiyi güçlü tutmaya yardımcı olur.

Çoğu yararlanıcı sık ​​sık EBT kartlarını ve gıda yardımlarını yerel mağazalarda kullanır, bu da yerel ekonomiyi canlandırır.

Program, size çiftçi pazarlarında ve birçok diğer tüccar ve işletmede yiyecek ve diğer ürünleri satın almak için fon sağlar.

Diğer Yardım Programları İçin Nitelik

Gıda pulu programının faydalanıcısı olmak aynı zamanda birçok diğer devlet yardım programı için de nitelik kazanmanızı sağlar. Bunlar arasında ücretsiz telefon hizmetlerinin ve internet bağlantısının da yer aldığını belirtmek gerekir.

Bu yardım programları, iş bulmanıza veya yaşamak için bir gelir elde etmenize olanak sağlayarak ayaklarınızın üzerine kalkmanıza yardımcı olur.

Gıda Yardımı Kartıyla Ücretsiz Telefon Alma Şartları

Gıda yardımı programı için nasıl başvurulacağını biliyorsanız, ücretsiz bir telefon alabilirsiniz.

Gıda Yardım Programı ile Ücretsiz Bir Telefon Edinin: Adım Adım Nasıl Yapılır Öğrenin
Görsel Kaynak: National Council on Aging

Ücretsiz telefonunuza sahip olabilmek için öncelikle gıda yardımı programına ya da diğer birçok hükümet yardım programından birine uygun olmanız gerekmektedir.

Bu programlara başvurmak ve ücretsiz telefonunuza sahip olmak için gereksinimleri buradan kontrol edebilirsiniz.

Snap’a Kaydolun

SNAP veya Supplemental Nutrition Assistance Program, yiyecek fişleri programının yeni adıdır. Bu devlet yardım programı, uygun adaylara yiyecek ve mali yardım sağlar.

135% Federal Yoksulluk Sınırlarının Altında Gelire Sahip İseniz uygun bir aday olabilirsiniz.

Ücretsiz Bir Telefon Edinmeniz Gerektiği Nedenleri

Günümüzde, bir cep telefonu en önemli elektronik aletlerden biridir. Bu cihaz size arama yapma veya mesaj gönderme imkanı sunar.

Aynı zamanda internete bağlanmanıza izin verir, böylece online iş bulabilir ve gelir elde etmeye başlayabilir, ayaklarınızın üzerine kalkabilirsiniz. Bir telefon, iş başvurusunda bulunduğunuzda randevularınızı ve takvimlerinizi yönetmek için önemlidir.

Aynı zamanda sosyal çevrenizde bağlantınızı sürdürmek ve devletin yardım programlarından bildirim almanıza yardımcı olmak için de kullanılır.

Food Stamps Programına Başvurmanın ve Ücretsiz Telefon Almanın Adımları

Eğer gıda yardımı programı aracılığıyla ücretsiz bir telefon almak istiyorsanız, belirli adımları doğru bir şekilde takip etmeniz gerekir.

Gıda Yardım Programı ile Ücretsiz Bir Telefon Edinin: Adım Adım Nasıl Yapılır Öğrenin
Görsel Kaynak: Marca

Bu adımlar başta biraz karmaşık görünebilir ancak bunları takip ettikten sonra kesinlikle kısa sürede ücretsiz telefonunuza sahip olacaksınız.

Adım 1

İlk olarak, gıda damgası programı veya SNAP başvurusu yapın. Bu, ücretsiz telefonunuzu almanızın ilk adımı olacaktır.

Öncelikle, SNAP yardımlarına uygun olduğunuzdan emin olun. EBT kartınız verildikten sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Adım 2

Bölgenizde bulunan tüm mobil telefon servis sağlayıcılarını araştırın ve inceleyin. ABD’de birkaç servis sağlayıcı, diğer bir program olan Lifeline programı‘na kaydolduğunuzda telefonları ücretsiz olarak sunmaktadır.

Lifeline programı, Gıda Yardımı programı ile birlikte çalışır, böylece ücretsiz telefon ve hizmet konusunda tamamen desteklenirsiniz.

Adım 3

Snap (Gıda Yardımı) ve Lifeline Programı ile uygunluğunuzu doğrulayın. Başvurmadan önce sosyal hizmet görevlinizi arayın ve her iki programa da uygun olup olmadığınızı görün.

Doğrulandıktan sonra, seçtiğiniz hizmet sağlayıcı aracılığıyla Lifeline Programı’na başvurun.

Adım 4

Çevrimiçi olarak, telefonla veya şahsen başvuruda bulunabilirsiniz. Program ve ücretsiz telefon ve hizmet için gerçekten uygun olduğunuzu kanıtlamak için gerekli belgeleri sağlayın.

Bu belgeler arasında SNAP kartınız, gelir belgeleriniz ve çok daha fazlası bulunmaktadır. Başvurunuzu gönderin ve incelemeden sonra onların aramasını bekleyin.

Adım 5

Size tekrar iyi haberlerle ulaşmadan önce biraz zaman alabilir. Seçilirseniz, yeni telefonunuz başvurunuz sırasında kullandığınız adrese gönderilecektir.

Yeni telefonunuzu önümüzdeki birkaç gün içinde almalısınız ve onu kullanmaya başlayarak bağlantıda kalabilir veya iş başvurularınızda size yardımcı olması için kullanabilirsiniz.

Sonuç

Ücretsiz bir telefona sahip olmak, özellikle maddi sıkıntıların ardından ayaklarınızı zemine sağlam basmak istiyorsanız, bugünün dünyasında her zaman önemli bir unsurdur.

Neyse ki, ABD hükümeti bize en iyi yardım programlarından bazılarını sağlamıştır, örneğin yiyecek kartları programı, bize sofradaki yiyecekleri karşılamamıza yardımcı olur ve sevdiklerimizle bağlantıda kalabilmemiz için ücretsiz bir telefon sunar.

Şimdi bu programdan faydalanarak ücretsiz bir telefon edinin!